Schedule

Monday


08:00
Cuppa Tea with Oph and Me
Ophelia King and Cheylea Hopkinson
10:00
Mind Your Head
Izzy Hughes
11:00
SABattack!
Pippa Gentry and other assorted Sabbatical Officers
12:00
Soliloquies Killed the Radio Star
Kerry Harrison and Amber Lickerish
13:00
The Good News Show
Saffron Amis and Alice Dodd
14:00
Ask the Twins
Angelica and Tamsin Stevenson
15:00
Ece Ozcan
16:00
Holly Houghton and Aiden Smith
17:00
Something
Madeline Breed
18:00
We're Gonna Need a Bigger Mic
Owen Baldwin-Evans, Sam Dixon and Laurence Smither
19:00
Vox in the Cardboard Box
Syed Adil Ali
20:00
Monday Madness
Sophie Lock and Alys Clark
21:00
The Hitchhiking Hour
Harrison Gilbert

Tuesday


08:00
Made in Manchester
Sarah Doran
10:00
Metal Mo(u)rnings
Yasmeen and Caleb
11:00
The Orbital Show
Yasmeen Fasso and Stephanie Bagnall
12:00
Around the World in 80 Shows
Kate Rist
13:00
The Helen and Lucy Show
Helen Walpole and Lucy Blow
14:00
Shakira Taylor-Knight
15:00
Sam and James' Hour of Fun
Sam Collins-Charles and James Butler
16:00
Sam Begley
17:00
Hearing Doube
James Percy and James Douglas
18:00
Fambarb
Oli Rushby and Catriona O'Sullivan
19:00
Kwonny's K-POP Hour
Gemma Kwon
20:00
The Bollywood and Bhangra Show
Halina Hayre
21:00
Eamonn Postlethwaite
22:00
Hip-Hop With AJ
Arnold Cubici-Jones
23:00
Les Musicals
Emma Halahan

Wednesday


09:00
The Breakfast Showdown
Fab Pioloni-Castle and
10:00
The Holly and Louise Show
Holly Houghton and Louise Jones
11:00
The Before Lunch But After Breakfast Show
Sophie Shapter
12:00
Lunch With Lottie
Charlotte Mason (The Boss)
14:00
Cheylea Hopkinson
15:00
Shipwrecked (Back on the 15th March!)
Father John Dickson
16:00
The Community Hour
Olivia and Sabrina
17:00
Drivetime
with Calum McGrath and Liberty Wallis
18:00
Bay and Nay
Brahim and Naomi Ekwuruke
19:00
The Infinite Mix
Isobel Sheeran
20:00
Through the Lens
Phoebe Howe and Nicolette Leptos
21:00
Zoe's Showie
Zoe Stanton
22:00
Beats by Holloway
Josh Reid

Thursday


08:00
Morning Madness
Conor Ryan
09:00
Picture This
Noelle Spillman
10:00
Breakfast Beats
Leah Paget
11:00
Let Them Hear
Beth Carr and Rachael Rampant
12:00
Helly Skelly Show
Helena Skelly
13:00
SRA Selector
Leah Davis
15:00
Waqattack!
Chaudhry Waqas
16:00
Aysha Weir
17:00
The Scousebirds
Charlie Granby, Hannah Naylor and Sharna Kennedy
18:00
Faz 'n' Em
Farrall Tang and Emily Pennington
19:00
What a Week!
The News Team
20:00
Welcome to My Mind
Molly Pearson
21:00
Feel Good Thursday
Katie Tyler
22:00
Tangent
Valentina Mihova and Jonah Whitfield

Friday


08:00
Mornings with Wade
Wade Hutchinson
10:00
Lets Get Down to Business
Alex Sundgren
11:00
Georgia Doyle
12:00
Fun Fact Friday
13:00
The Megnah Show
Megan Edwards and Hannah Lempereur
14:00
The Culture Cafe
Vicky Rosalie and Conrad
15:00
Floating Slot... More Coming Soon!
Who Knows!
16:00
Shaeke it Haugh
Jon O'Bae and Matt Hindhaugh
17:00
Throwback too...
Jess Manley
18:00
Ije Chukwurah
19:00
Starchy Archie's Jukebox
Will, Archie and Josh
20:00
Scratch
Francis Woodcock

Saturday


09:00
Insanilumni!
Jack Gordon (And friends)
10:00
The Classical Side of Music
James Furniss-Roe
11:00
Anime Soc Show
Will Moss, Hayley and Taha Fawzi
12:00
#Relateable
Sanya Singh
13:00
Hannah's Chart and Chat
Hannah Turner
14:00
New Music Marathon
Joe Howden
15:00
The Societies Show
Simon Williams
16:00
The 80s Soc
Ian Amorosi
17:00
Young Kuk Noh
18:00
Dawesy's DnB
20:00
BadgerSmaker
Dax Desmond Badger Fransico Turner

Sunday


10:00
Unlocked
Patrick Austen
12:00
Fitness Soc Show
13:00
Jeannie Brown
14:00
Songs That Make You Go Hmm...
Thomas Gibbons
15:00
SRA Chart Show
A Member Station of the Student Radio Association
17:00
The Sunday Show
Philipp Carl Kostelecky
18:00
Laura McKenzie
19:00
Soul Food
Hanne Romsing
20:00
A Night In
Pete Weatherley
21:00
Bad Show, Bad Name
Maddelana Petromilli and Elliot Cox
22:00
Mariam Gvorgyan

Have Your Say